Informations pour les élèves de l’ALR et leurs parents!

SUSPENSION DES COURS:

Permanences téléphoniques & liens utiles

sepas:

previous arrow
next arrow
Slider
D'Schüler aus dem ALR huelen ganz fläisseg u Wettkämpf am Kader vun der LASEL an un eisen Interclasses-Championnater deel. An der "Hall of Fame" sinn d'Resultater säit der Grënnung vum ALR 2008 bis haut ze fannen.  
Teaser2

Sportlechst Klass : 7STP4

 

élèves méritants

1. Nicolas Baum

2. Teo Silestro

3. Julie Ottelé

 

ALR Meister

Dëschtennis: Yannick Zuidberg

Badminton: Joel Vesque

Handball: 7STP4, 8STP5, 9STP1, 10PS

Fussball: 7STP4, 8STP5, 9STP3, 10TG

 

LASEL-Titel

Milena Schroeder: Deschtennis 

Liz Ottelé : Tetrathlon

Cadets Meedecher Fussball : Julie Ottelé, Mara Boly, Mara Ventura, Agata Rabzewska, Lisa Kneip, Amielle Pierre, Marylène Weis, Chiara Bernardo

Felix Fusenig : Klammen minimes (non-affiliés)

Mathgen Jason, Graas Ben, Paul Eicher : Fight and Fun

Beck Julie : Ski alpin

Frank Ben : Ski nordique

Schmitz Jules : 100m Papillon

Habets Jenny: Champion D

Champions LASEL 2014/2015

champions%20LASEL

7STP4 - Sportlechst Klass 2014/2015

Sportlechst%20Klass%207STP4

Sportlerehrung 2014/2015

Sportlerehrung

élèves méritants

1. Christophe Besch

2. Mia Berg

3. Lara Lopez

ALR Meister

Dëschtennis : Xavier Staudt

Badminton : Max Castermans
Kinball : 7STP3
Volleyball : 9PR2
Handball : 7STP5, 6M3, 9STP1, 2G
Fussball: 7STP2, 8STP2, 9STP1, 4M1, 2CD

LASEL-Titel

Mia Berg : Ski Rieseslalom + Slalom (juniores  non-affiliées)
Philip De Bruijn : Badminton juniors (non-affiliés)
Streetball Mixte : Mathis Wolf (10TG), Yannick Verbeelen (5M3), Liz Sinner (6M1), Berchem Rachel (5M3)
Mik Esser: Mountainbike minimes (non-affifliés)
Nora Goergen : Fight & Fun Day
Alex Burman : Fight & Fun Day
Sabrina Fernandez : Tetrathlon minimes (non affiliées)
Sabrina Fernandez : Dëschtennis minimes (non-affiliées)
Felix Werer : Triathlon minimes (non-affiliés)
Ben Frank : Triathlon cadets (non-affiliés)
Rieth Lizzy : Escalade juniores (non-affiliées)

élèves méritants

1. Mia Berg

2. Christophe Besch

3. Loris Picco

ALR Meister

Dëschtennis : Anne Steichen (6M2)
Badminton : Mira Schmitz (3G)
Fussball : 7O1, 8STP1, 9STP4, T0EQ, T1EQ
Handball : 7MO1, 8STP1, 9STP3, 13GE
Volleyball : 8STP1
Streetball: Huss Shannon (11CM), Kraus Benoit (4M2), Lallemang Pol (11TG)

LASEL-Titel

Nora Goergen: Fight & Fun Day
Mia Berg : Ski Rieseslalom (cadettes non-affiliées) 
Mira Schmitz : Dëschtennis (juniors/seniors  non aff.)
Jules Schmitz : Schwammen 100m Papillon & 200m 4-nages (minimes)
Jill Weber : Schwammen 100m Papillon (minimes)
Serge van der Poel: Klammen (cadets non-affiliés)
Mike Conrardy : Klammen (juniors non-affiliés)
Philip De Bruijn: Badminton juniors (non-affiliés)
Julie Schreiber: Duathlon juniors
Handball-Meedecher (juniors/seniors) (ALR-Equipe: Wallendorf Lisa, Schuh Kelly, Jungbluth Kim, Finck Nadia, Dostert Enya, Fischbach Lara, Fetler Anna)

élèves méritants

1. Eric Gleis (9STP3)
2. Alex Freymann (7STP1)      
3. Carmen Schweitzer (5M1)  

ALR Meister

Badminton: Ben Schaaf
Tischtennis: Yannick Staudt
Fussball: 7STP1, 8STP4, 9STP4, T0EQ
Handball: 7STP1, 5M2, 4M1
Unihockey: 10PS
Kinball: 7STP3
Volleyball: 5M3
Streetball: Charel Schreiner, Ana Angel, Shannon Huss, Benoit Kraus
Fussball Mädchen: Saskia Bernard, Jessica Wingert, Kim Jungbluth, Linda Gereke, Lisa Wallendorf

LASEL-Titel

Chantal van der Weken: Axxess Cross (2000m cadettes)
Julie Schreiber: Duathlon (cadettes)
Lisa Picco: Klammen (cadettes)
Joel Vesque & Philip de Brujin: Dëschtennis-Dubbel (juniors/seniors)
Anne Steichen & Milena Schroeder: Dëschtennis-Dubbel (minimes)

élèves méritants

1.Kim Jungbluth (6M2)

2. Yannick Gerard (9STP3)

3.Lisa Wallendorf (6M2)

ALR Meister

Badminton : Joe Busack
Tischtennis : Kevin Kaufmann
Fussball : 7O1, 8MO, 9STP2, T2CM
Handball : 7STP4, 6M2, 9STP2, T2CM

LASEL-Titel

Lisa Picco: Schwimmen 50m Freistil, 100m Rücken und 100m Brust (cadettes)
Lisa Picco : Escalade (cadettes)
Mia Berg : Dëschtennis  (minimes non-affiliées)
Lisa Wallendorf : Dëschtennis (cadettes non-affiliées)
Tom Lukac : Gym Open (cadets non-affiliés)
Jemp Hilger : Triathlon (jun/sen)

élèves méritants :

1. Wang Hao Jie (8STP3)

2. Gerard Yannick (8STP3)

3. Kraus Benoît (702)

ALR-Meister

Badminton : Patrick Heiderscheid

Tischtennis : Joel Vesque

Fussball : 7MO, 6M4 & 11TG/PS

Handball : 7O2, 8STP5 & T1CM

Völkerball : T0CM

 

LASEL-Titel

Eva Copus : Ski Slalom (minimes affiliées)
Mira Schmitz : Dëschtennis (minimes non-affiliées)
Julie Schreiber: Schwammen (100m Brust – minimes)

élèves méritants:

1. Mira Schmitz
2. Tania van der Weken
3. Anne Bertemes

ALR Meister

Badminton: Patrick Heiderscheid
Tischtennis: Philip de Bruijn
Fussball : 7O1, 10TG

LASEL-Titel

Mira Schmitz: Badminton (minimes non-affiliées)
Conny Bourg: Gym Open (juniors-seniors non-affiliées)
Steven Fernandes: Axxess Cross (3000m - cadets)

WebUntis / Livre de classe électronique

mini teaser bicher

Energietechniker

eqteaser

Menu du jour

Horaires et vacances

Internat

internat teaser

Transport scolaire

Smart-Energy

Interreg GR Smart Energy 4.4

TagCloud

Login module button with popup feature